Remote image (2.0.0) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Image
sv: Bild

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Optional
sv: Valfritt

en: Reference
sv: Referens

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: About
sv: Om

en: Link options
sv: Länkalternativ

en: Default image
sv: Standardbild

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Field types
sv: Fälttyper

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
sv: Attributet "title" används som verktygstips när musmarkören placeras över bilden.

en: Alt
sv: Alternativ

en: Link attributes
sv: Länkattribut

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
sv: Alternativ bildtext för bildens attribut "alt".

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
sv: Titeltext för bildens attribut "title".

en: The width of the image in pixels.
sv: Bredden på bilden i pixlar.

en: The height of the image in pixels.
sv: Bildens höjd i pixlar.

en: Allow link text
sv: Tillåt länktext

en: Placeholder for URL
sv: Platshållare för URL

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
sv: Denna text kommer användas av skärmläsare, sökmotorer och när bilden inte kan laddas.
