Remote image (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Image
ar: الصورة

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Reference
ar: مرجع

en: About
ar: حول

en: Default image
ar: الصورة الافتراضية

en: Enable <em>Alt</em> field
ar: تفعيل حقل <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ar: تفعيل حقل <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ar: محتوى الخاصية <em>Title</em> يظهر عند مرور مؤشر الفأرة فوق الصورة.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.
