Remote image (8.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
th: If no image is uploaded, this image will be shown on display.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
th: รูปภาพทางเลือกของข้อความ สำหรับแอตทริบิวต์ 'alt' ของรูปภาพ

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
th: รูปภาพข้อความของชื่อเรื่อง สำหรับรูปภาพของ แอตทริบิวต์

en: The width of the image in pixels.
th: ความกว้างของรูปภาพมีหน่วยเป็นพิกเซล

en: The height of the image in pixels.
th: ความสูงของภาพ หน่วยเป็นพิกเซล

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
th: ข้อความนี้จะถูกใช้ โดยตัวอ่านหน้าจอ โปรแกรมค้นหา และเมื่อไม่สามารถโหลดภาพ

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
th: <em>Title</em> field required
