Replace content (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Search
nl: Zoeken

en: Node type
nl: Node-type

en: Replace
nl: Vervangen

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
nl: Er zijn nog geen inhoudstypes aangemaakt. Ga naar de pagina <a href="@create_content">inhoudstype toevoegen</a> om een inhoudstype aan te maken.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen
