Replication (8.x-1.0-beta10) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: ID
ar: المعرف ID

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: ok
ar: حسنا

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ar: %type: @message في  %function (السطر %line من %file).
