Replication (8.x-1.0-beta23) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: UUID
hi: युयुआइङी
