Reporter (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Example
de: Beispiel

en: Link URL
de: Link-URL

en: Machine Name
de: Systemname
