Reporter (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Custom
it: Personalizzato

en: Example
it: Esempio

en: Link URL
it: URL del link

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
