Reporter (8.x-3.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Name
fr: Nom

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Example
fr: Exemple

en: Link URL
fr: Url du Lien

en: Reporter
fr: Rapporteur

en: Machine Name
fr: Nom système
