Reporting API (2.0.1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Reporting
fr: Rapport
