Reporting API (2.1.1) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Date
bn: তারিখ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Location
bn: অবস্থান

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
