Reporting API (2.1.1) - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Date
eu: Data

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Machine name
eu: Makinaren izena
