Reporting API (2.1.1) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Date
fa: تاریخ

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Location
fa: مکان

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی
