Reporting API (2.1.1) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Date
fil: Petsa

en: Default
fil: Pamantayan

en: View
fil: Tingnan
