Reporting API (2.1.1) - en to is translation catalogue (11 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Type
is: Slag

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Date
is: Dagfesting

en: Default
is: Standard

en: View
is: Vís

en: Location
is: Pláss

en: Machine name
is: Maskinnavn
