Reporting API (2.1.1) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Date
hu: Dátum

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Location
hu: Helyszín

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Endpoint
hu: Végpont

en: Reporting
hu: Jelentés
