Reporting API (2.1.1) - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Date
is: Dagsetning

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Location
is: Staðsetning
