Reporting API (2.1.1) - en to ml translation catalogue (9 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച
