Reporting API (2.1.1) - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Date
ne: मिति

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: View
ne: दृश्य

en: ID
ne: परिचय

en: Location
ne: स्थान

en: Machine name
ne: मशीन नाम
