Reporting API (2.1.1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Date
oc: Data

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Location
oc: Emplaçament

en: Machine name
oc: Nom sistèma
