Reporting API (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Machine name
de: Systemname

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Reporting
de: Berichte
