Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
