Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Remove
ar: إزالة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: updated
ar: تم التحديث

en: Edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Text
ar: نص

en: String
ar: المقطع

en: Expand
ar: توسيع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Output
ar: ناتج

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Collapse
ar: طي

en: UUID
ar: المعرف UUID
