Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Remove
da: Fjern

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: updated
da: opdateret

en: created
da: oprettet

en: Edit
da: Redigér

en: Label
da: Etiket

en: Text
da: Tekst

en: String
da: Tekst

en: Expand
da: Udvid

en: Build
da: Byg

en: Machine name
da: Internt navn

en: Entity type
da: Entity-type

en: Collapse
da: Klap sammen

en: Current interface language
da: Nuværende interface-sprog
