Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to et translation catalogue (17 entries)

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Remove
et: Eemalda

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: updated
et: uuendatud

en: created
et: loodud

en: Edit
et: Muuda

en: Label
et: Nimetus

en: Text
et: Tekst

en: String
et: Sõne

en: Expand
et: Ava

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Bundle
et: kogum

en: Collapse
et: Lükka kokku

en: Entity Reference
et: Olemi viide
