Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: updated
fr: mis à jour

en: created
fr: créé

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Text
fr: Texte

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Expand
fr: Déplier

en: Build
fr: Construire

en: Machine name
fr: Nom système

en: Output
fr: Sortie

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Collapse
fr: Replier

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Reporting
fr: Rapport

en: Current interface language
fr: Langue actuelle de l'interface

en: Source entity
fr: Entité source
