Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: updated
hu: frissült

en: created
hu: létrehozva

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Text
hu: Szöveg

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: Build
hu: Összeállítás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Output
hu: Kimenet

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Clear all
hu: Összes törlése

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: Reporting
hu: Jelentés

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Current interface language
hu: A felület jelenlegi nyelve

en: Source entity
hu: Forrásentitás
