Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: updated
it: aggiornato

en: created
it: Creato

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: String
it: Testo

en: Expand
it: Espandi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Output
it: In uscita

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Collapse
it: Raggruppa
