Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: updated
ja: 更新

en: created
ja: 作成日

en: Edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Text
ja: テキスト

en: String
ja: 文字列

en: Expand
ja: 展開

en: Build
ja: 構築

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Output
ja: 出力

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: Current interface language
ja: 現在のインターフェース言語
