Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (13 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Expand
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Build
kn: ನಿರ್ಮಾಣ

en: Output
kn: ಔಟ್‌ಪುಟ್

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು
