Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: updated
ku: نوێکرایەوە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Label
ku: پێناس

en: Text
ku: دەق

en: String
ku: ڕیزبەند
