Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Remove
oc: Levar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: updated
oc: mes a jorn

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Text
oc: Tèxte

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Expand
oc: Desplegar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Collapse
oc: Collapsa

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
