Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: updated
pt: atualizado

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Text
pt: Texto

en: String
pt: Expressão

en: Expand
pt: Expandir

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Collapse
pt: Expandir

en: Entity Reference
pt: Referência de Entidade
