Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Remove
ro: Elimină

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: updated
ro: actualizat

en: created
ro: creat

en: Edit
ro: Editați

en: Label
ro: Etichetă

en: String
ro: Șir text

en: Expand
ro: Expandare

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Collapse
ro: Restrângeți

en: Entity Reference
ro: Referință entitate
