Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Remove
ru: Удалить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: updated
ru: обновлено

en: created
ru: создано

en: Edit
ru: Редактировать

en: Label
ru: Метка

en: Text
ru: Текст

en: String
ru: Строка

en: Expand
ru: Развернуть

en: Build
ru: Конструктор

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Output
ru: Вывод

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Collapse
ru: Свернуть

en: alias
ru: синоним

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Current interface language
ru: Текущий язык интерфейса

en: Source entity
ru: Исходная сущность
