Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Remove
th: เอาออก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: updated
th: ถูกปรับปรุง

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Text
th: ข้อความ

en: String
th: ข้อความ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Collapse
th: การรวมคอลัมน์

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี
