Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: updated
uk: оновлено

en: created
uk: створений

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Text
uk: Текст

en: String
uk: Рядок

en: Expand
uk: Розкрити

en: Build
uk: Збірка

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Output
uk: Вивід

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Clear all
uk: Очистити все

en: Collapse
uk: Згорнути

en: alias
uk: синонім

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Current interface language
uk: Поточна мова інтерфейсу

en: Source entity
uk: Вихідна сутність
