Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: updated
ast: anováu

en: Edit
ast: Editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Text
ast: Testu

en: String
ast: Cadena
