Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (9 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Remove
cy: Symud

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: updated
cy: wedi ei ddiweddaru

en: Edit
cy: Golygu

en: Text
cy: Testun

en: String
cy: Llinyn
