Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Remove
de: Entfernen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: updated
de: aktualisiert

en: created
de: erstellt

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: String
de: Zeichenkette

en: Expand
de: Aufklappen

en: Build
de: Erstellen

en: Machine name
de: Systemname

en: Output
de: Ausgabe

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Clear all
de: Alles abwählen

en: Collapse
de: Zusammenklappen

en: Reporting
de: Berichte

en: alias
de: Alias

en: Entity Reference
de: Entitätsreferenz

en: Current interface language
de: Aktuelle Sprache der Benutzeroberfläche

en: Source entity
de: Quell-Entität

en: Human-readable label
de: Von Menschen lesbare Bezeichnung
