Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Remove
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: updated
fa: به‌روز شد

en: created
fa: ایجاد شده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Text
fa: متن

en: String
fa: رشته

en: Expand
fa: گسترش دادن

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Output
fa: خروجی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Entity Reference
fa: ارجاع موجودیت
