Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Remove
he: הסרה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: updated
he: עודכן

en: Edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Text
he: טקסט

en: String
he: מחרוזת

en: Expand
he: הרחב

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Collapse
he: כיווץ

en: Reporting
he: דיווח

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות
