Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: updated
hi: अद्यतन

en: created
hi: बनाया

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: UUID
hi: युयुआइङी
