Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to hy translation catalogue (14 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: updated
hy: թարմացում

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Label
hy: Պիտակ

en: Text
hy: Տեքստ

en: String
hy: Տող

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Bundle
hy: Փաթեթ

en: Collapse
hy: Փակել
