Reporting Dataset (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: updated
tr: güncellendi

en: created
tr: oluşturulma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: String
tr: Dize

en: Expand
tr: Genişlet

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Output
tr: Çıktı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Collapse
tr: Daralt

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı
