Request Dumper (2.1.2) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Development
tr: Geliştirme

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Path prefix
tr: Yol öneki
