HTTP Request Logger (3.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Logging
id: Pengelogan

en: Size
id: Ukuran

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: Path
id: Jalur

en: Data type
id: Jenis data

en: Page
id: Halaman

en: Code
id: Kode

en: Method
id: Metode

en: Cache
id: Tembolokan

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
