Request Parameter Condition (8.x-2.3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Value
it: Valore

en: Yes
it: Sì

en: Contains
it: Contiene

en: Conditions
it: Condizioni

en: Exists
it: Esiste

en: Equals
it: Uguale

en: Operation
it: Operazione

en: Parameter
it: Parametro

en: Starts with
it: Inizia con

en: Ends with
it: Termina con
