Responsive Class Field (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Value
hi: मान

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Theme
hi: थीम

en: Medium
hi: माध्यम

en: Allowed values list
hi: अनुमत मान सूची

en: Print
hi: छापा

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Allowed values list: invalid input.
hi: अनुज्ञात(Allowed) मान सूची: अमान्य इनपुट.

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट

en: Breakpoint group
hi: ब्रेकप्वाइंट समूह

en: Breakpoint value
hi: ब्रेकप्वाइंट मूल्य
