Responsive Class Field (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Value
it: Valore

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Theme
it: Tema

en: Medium
it: Medio

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Allowed values list
it: Elenco dei valori ammessi

en: Classes
it: Classi

en: Print
it: Stampa

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Allowed values list: invalid input.
it: Elenco di valori consentiti: inserimento non valido.

en: Allowed values function
it: Funzione per valori consentiti

en: Breakpoint group
it: Gruppo di breakpoint

en: Breakpoint value
it: Valore breakpoint

en: Allowed value with label
it: Valore consentito con etichetta
